خانه / فرهنگ و هنر / سینمای ایران / نامه رضا درمیشیان به رئیس جمهور + متن نامه
نامه رضا درمیشیان به رئیس جمهور

نامه رضا درمیشیان به رئیس جمهور + متن نامه

نامه رضا درمیشیان به رئیس جمهور + متن نامه

نامه رضا درمیشیان به رئیس جمهور + متن نامه

به گزارش سبک ۹۸ ؛ رضا درمیشیان کارگردان فیلم های لانتوری،عصبانی نیستم و بغض که این روزها از اکران نشدن فیلم عصبانی نیستم به شدت عصبانی است نامه ای به رئیس جمهور نوشته ،متن نامه به شرح ذیل است :

جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
من همان فیلمسازی هستم که در شب سی و دومین جشنواره فیلم فجر برای آن که دولت شما در برابر گروه های فشار آسیب نبیند ، به فشار مسئولان مجبور به انصراف از دریافت جوایز فیلمم شدم، فیلم «عصبانی نیستم!».
پنج سال از عمر این فیلم می گذرد اما گویی پنجاه سال بر من گذشته ، فیلمم همچنان بلاتکیلف است و هر بار به بهانه ای مانع نمایشش می شوند.
سرانجام با تضمین مکتوب سه مدیر رده بالای سازمان سینمایی قرار بود چهارشنبه بیست و پنج بهمن «عصبانی نیستم!» رنگ پرده سینما را ببیند اما باز هم از نمایشش جلوگیری به عمل آمد.
آیا دریافت پنج پروانه نمایش با سانسورهای مختلف ، تائید فیلم در کمیته بازبینی آثار توقیفی ، انتخاب چهار تاریخ اکران توسط مسئولان سینمائی و چهار بار ثبت تاریخ اکران در شورای صنفی نمایش، دریافت تعهدنامه کتبی تاریخ قطعی نمایش فیلم از مسئولان سینمایی ، پنج سال سکوت و انتظار ، درخواست و سوال نمایندگان محترم مجلس از وزیر محترم ارشاد ، هزاران ساعت پشت در اتاق مدیران سینمایی انتظار کشیدن ، صدها هزار بار پله های سازمان سینمایی را بالا و پایین کردن، سوال و جواب و باز هم سوال و جواب برای نمایش عمومی «عصبانی نیستم!» کافی نیست؟
آیا در شرایطی که حضرتعالی مدام از حق سوال ، حق انتقاد، حق اعتراض و حق شهروندی سخن می گویید باید فیلمم را پس از چندین و چند دفعه سانسور باز هم تکه تکه کنم؟
من و دیگر سینماگران مستقل در حسرت تحقق شعارهای انتخاباتی تان به هنر و نگاه تان به عرصه سینما هستیم. فضای امنیتی در عرصه فرهنگ و هنر در شان سینمای ایران نیست.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

همچنین ببینید

دانلود فیلم سینمایی ایرانی مبارزان کوچک با حجم کم

دانلود فیلم سینمایی ایرانی مبارزان کوچک با کیفیت عالی دانلود فیلم سینمایی ایرانی مبارزان کوچک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *