خانه / سرگرمی / دانستنی ها / زیباترین حشرات جهان + تصاویر
زیباترین حشرات جهان + تصاویر

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

 زیباترین حشرات جهان + تصاویر |قشنگ ترین حشرات جهان + تصاویر 

شاید بتوان قدیمی ترین ساکنان جهان را حشرات نامید. از زمان آفرینش و هستی، حشرات ۴۰۰ میلیون سال است که روی کره زمین وجود دارند و نسبت به تمامی بلایای طبیعی نوعی مصونیت دارند و توانسته اند از تمام آنها جان سالم به در ببرند. شاید نظر شما این باشد که حشرات ظاهر چندش آوری دارند اما این نظر شما زیاد هم درست نیست اگر باور ندارید نگاهی به تصاویر زیر بیندازید و با این مجموعه از زیباترین حشرات دنیا و جالب ترین حشرات دنیا آشنا شوید!

کرم Acraga coa

در مجموعه از زیباترین حشرات دنیا این نوع از کرم شفاف و عجیب و بیشتر شبیه کریستال متحرک می ماند که به نوعی پروانه بسیار زیبا تبدیل می شود. این کرم در کارائیب و آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می شود و در جنگل های مرطوب زندگی می کند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

پروانه بال شیشه ای

این پروانه شفاف از نمونه جالب ترین حشرات دنیا هم در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کند و با بال های شفافی که دارد به راحتی می تواند از شکارچیان خود پنهان شود.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

کرم ابریشم Bombyx mori

کرم های ابریشم یکی از مهم ترین حشرات دنیاهستند که سال هاست از آن برای درست کردن ابریشم استفاده می کنند. این کرم ها در چین، شرق آسیا، و در قسمت های جنوبی منطقه پریمورسکی روسیه یافت می شوند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

سوسک لاک طلایی

پشت این سوسک زیبا طلایی قهوه ای است و از برگ های سیب زمینی شیرین تغذیه می کند. سوسک طلایی در آمریکا زندگی می کند.از شکل زیبای این سوسک در ساخت جواهرات زیادی الهام گرفته شده است.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

آخوندک ارکیده صورتی

این حشره زیبا در جنگل های گرمسیری اندونزی و هند یافت می شود که به سختی می توان آن را از گل ارکیده تشخیص داد. آخوندک ارکیده صورتی می تواند در هر محیطی تغییر رنگ بدهد و از حشرات دیگر تغذیه می کند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

کرم Cecropia moth

این کرم که در شمال کشور آمریکا زندگی می کند بعد از مدت کوتاهی به پروانه زیبایی تبدیل می شود. آن ها از برگ های درخت افرا و درخت آلبالو تغذیه می کنند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

پروانه جغدی

این پروانه بزرگ در جنگل های آمازون، چین، فیلیپین، برمه و روس یافت می شود و از میوه ها به خصوص موز زیاد رسیده تغذیه می کند. مردم این مناطق این پرنده را به عنوان حیوان خانگی به خانه هایشان می برند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

پروانه Puss moth

این پروانه کاملا طبیعی است اما کرم آن ظاهر جالب و بامزه ای دارد. سر این کرم زمانی که احساس کند با خطر مواجه است بزرگ می شود به طوری که دشمن یک سر بزرگ با دهان باز می بیند که مکانیسم دفاعی اوست. این حشره در اروپا، روس، آسیای مرکزی و آفریقا یافت می شود.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

پروانه Rosy maple

این پروانه بسیار کوچک است اما رنگ بسیار زیبایی دارد و از درخت افرا تغذیه می کند. این کرم هم در شمال آمریکا و کانادا زندگی می کند.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

نوعی ملخ !

این حشره علاوه بر اینکه یکی از زیباترین حشرات دنیا است، قابلیت استتار نیز دارد و با رنگ های بدن خود می تواند خود را در مقابل خطرات حفظ کند.”هایمانوبیس کورونیتس” نام این حشره است که یکی از زیباترین حشرات در جهان است. با جمع کردن چهار دست و پای خود ،خود را به شکل گل و گیاهی که روی آن قرار دارد، در می آورد.این حشره معمولا در مناطق مالزی و اندونزی قرار دارد.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

شش پای !

در جنگلهای بارانی آمریکای جنوبی نوعی حشره وجود دارد که بسیار زیبا به نظر می رسد.این حشره شش پا “نیمف”یا حوری زیبا نامیده می شود.روی بدن این حشره طلایی رنگ نقطه های زرد رنگی مشاهده می گردد.این حشره همچنین صاحب موهای به اصطلاح ریش بزی بلند است که زیبایی او را دو چندان نموده است.این حشره یکی از ۶۰ حشره موجود در جنگلهای آمریکای جنوبی است که بسیار زیبا است.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

عنکبوت آینه ای

عنکبوتی که انگار توسط استادان آینه کار با دقت و ظرفت خاصی آینه کاری شده است! این عنکبوت ها، به عنکبوت های آینه ای معروف هستند، که عضوی از نژاد «تواتزیای» عنکبوت ها به حساب می آیند. این نژاد به عنکبوت هایی مربوط هستند که روی پایین تنه شون تکه های نقره ای آینه شکل وجود دارد. این آینه های طبیعی، به نظر میرسد به محکمی به پشت این عنکبوت ها چسبیده باشند، اما در واقعیت وابسته به اینکه عنکبوت چقدر احساس خطر می کند، تغییر سایز می دهند. یک بندپای عجیب که شکمش با پانل های بازتاب کننده روشن پوشیده شده و تقریبا فلزی به نظر می رسد.

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

زیباترین حشرات جهان + تصاویر

 

منبع: thisiscolossal

همچنین ببینید

دانلود فیلم سینمایی به وقت شام

دانلود فیلم سینمایی به وقت شام با کیفیت عالی

دانلود فیلم سینمایی به وقت شام با کیفیت فوق العاده دانلود فیلم سینمایی به وقت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *